Konstrukcja – Tramwaj w Nottingham

Fibrelite dostarcza pokrywy do kanałów dla nowobudowanej linii tramwajowej w NottinghamPokrywa do kanałów Fibrelite w klasie obciążenia B125 (12,5 tony)
Pokrywa do kanałów Fibrelite w klasie obciążenia B125 (12,5 tony)

Fibrelite dostarcza pokrywy do kanałów

Firma Fibrelite zaprojektowała kompletny system pokryw i ram dla tego trudnego projektu. Głównym wymaganiem dla systemu pokryw był łatwy dostęp do studni w których znajduje się system zasilania tramwajów. Pokrywy zostały zaprojektowane jako jeden duży element, który zostanie osadzony na studzience elektrycznej. Ponieważ na powierzchni planowany jest duży ruch pieszych (być może powstanie przystanek) pokrywy muszą posiadać powierzchnię antypoślizgową oraz zamknięcie (zamek). Każda pokrywa posiada antypoślizgową powierzchnię oraz 4 zamki w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa. Dla operatorów (użytkowników) pokryw głównym kryterium jest łatwy dostęp oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Pokrywa do kanałów nad przekładnią.
Pokrywa do kanałów nad przekładnią.

Pokrywy dostępowe Fibrelite są lekkie, trwałe i bardzo wytrzymałe. Każda pokrywa Fibrelite produkowana jest przy zastosowaniu zaawansowanej technologii wtrysku żywic, dzięki czemu tworzony jest produkt jednorodny o wysokiej jakości.

Bez kompromisów w jakości

Na życzenie Fibrelite może przygotować specjalne rozwiązania Klienta. Oznacza to, że wymiary paneli, ich wysokość oraz struktura powierzchni może być wykonana wg specjalnych wymagań Klienta w miejscu zastosowania.
Pokrywy Fibrelite dopasowane są do istniejących studni.
Pokrywy Fibrelite dopasowane są do istniejących studni.

Rozwiązania „na życzenie” od Fibrelite

Aby możliwe było zastosowanie kompletnego systemu pokryw zostały one wyprodukowane w fabryce Fibrelite w Anglii. Oznacza to, że każda z 44 pokryw była dokładnie taka sama – fabryka zapewniła ciągłość ich jakości. Wyzwaniem dla Fibrelite było zaprojektowanie pokryw pasujących do istniejących studni. Pomimo napiętego terminu realizacji oraz zmieniających się warunków firma Fibrelite dostarczyła kompletny system pokryw na budowany obiekt. Szerokość i wysokość paneli musiały zostać zmienione aby można było zastosować mechanizm zamykający. Produkt zaprojektowany jako “zainstaluj i zapomnij” zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp do przestrzeni studni oraz instalacji znajdującej się wewnątrz.

Wysokospecjalistyczny materiał

Fibrelite jest wiodącym na świecie producentem pokryw wykonanych z wzmocnionych włókien szklanych (GRP). Skomplikowany i wysokospecjalistyczny materiał staje się szybko najbardziej efektywną alternatywą w stosunku do materiałów takich jak stal i beton.

Zalety kompozytów w stosunku do stali i betonu:
  • Lekkie, łatwe i bezpieczne w użytkowaniu
  • Zakres obciążeń od A15 do F900 (BS EN 124)
  • Odporne na chemikalia oraz korozję
  • Właściwości antypoślizgowe
Wysoka efektywność – zabezpieczenie przed podnoszeniem wysokiej masy

Pokrywy do kanałów Fibrelite zapewniają wysoką efektywność w użytkowaniu ze względu na niską masę – redukują problemy wynikające z bezpieczeństwa ich użytkowania oraz eliminują zagrożenia dla instalacji podziemnych.

Zalety stosowania pokryw Fibrelite
  • Indywidualne rozwiązania
  • Produkt “zainstaluj i zapomnij” nie ulega korozji i blaknięciu
  • Poprawiona produktywność dla obsługi i serwisu
  • Poprawiona kwestia bezpieczeństwa i higieny obsługi
  • Wsparcie techniczne
Fibrelite composite trench covers
Zobacz naszą ofertę trench paneli
Więcej informacji o produktach Fibrelite prosimy o kontakt:
Corrimex
Ul. Ogrodowa 11
05-092 Łomianki-Kiełpin
Tel: 502 126 002
Faks: 58 306 77 11
Email: pawel@corrimex.pl
Corrimex Logo