Port

Fibrelite dostarcza pierwsze pokrywy kompozytowe klasie obciążenia F900 przeznaczone do kanałów dla jednego z największych portów w Anglii


Lekkie pokrywy kanałowe w klasie obciążenia 90 ton w miejscu instalacji na nabrzeżu
Lekkie pokrywy kanałowe w klasie obciążenia 90 ton w miejscu instalacji na nabrzeżu

Fibrelite otrzymał zadanie polegające na wymianie pokryw o klasie obciążenia 90 ton, które spełniłyby surowe wymagania wytrzymałościowe oraz użytkowania w przestrzeni portu przeładunkowego.

Pokrywy powinny być w klasie obciążenia F900, zapewniać łatwy i bezpieczny dostęp, umożliwiały instalację w istniejącej ramie oraz zapewniały ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Wstępne zapytanie nadeszło z działu obsługi portu, który poszukiwał alternatywnych rozwiązań w stosunku do niewiarygodnie ciężkich i korodujących pokryw stalowych, wymagających obsługi dźwigowej generującej wysokie koszty finansowe jak i pracy za każdym razem kiedy konieczna była dostawa świeżej wody na statek.

Costly and time consuming operation of removing the previously installed covers Drogie oraz czasochłonne zdejmowanie poprzednio zainstalowanych pokryw stalowych
Drogie oraz czasochłonne zdejmowanie poprzednio zainstalowanych pokryw stalowych

Pokrywy zamienne dostarczone przez Fibrelite występują w klasie obciążenia F900 oraz są w kolorze żółtym – określonym kodowo w porcie jako świeża woda. Władze regionalne z zakresu dostaw wody określiły również wymaganie dodatkowe polegające na zabezpieczeniu dostępu przez osoby nieuprawnione. Fibrelite zapewnił dodatkowe śruby zabezpieczające pasujące do istniejącej ramy.

Obsługa zdejmuje śruby systemu zabezpieczającego Fibrelite
Obsługa zdejmuje śruby systemu zabezpieczającego Fibrelite
Proste i bezpiecznie otwarcie pokrywy za pomocą rączki Fibrelite
Proste i bezpiecznie otwarcie pokrywy za pomocą rączki Fibrelite

Pokrywy kanałowe Fibrelite zostały zaprojektowane w taki sposób aby pasowały do istniejącej ramy. Dzięki temu wyeliminowano dodatkowe koszty montażu oraz prac adaptacyjnych. Pokrywy Fibrelite otwiera się w łatwy i bezpieczny sposób za pomocą rączki (FL7).

Poprzednio w celu zapewnienia dostępu do zaworu wody czystej konieczne było zdejmowanie ciężkich pokryw stalowych. Obecnie zdejmuje się tylko jedną, lekką pokrywę Fibrelite.
Poprzednio w celu zapewnienia dostępu do zaworu wody czystej konieczne było zdejmowanie ciężkich pokryw stalowych. Obecnie zdejmuje się tylko jedną, lekką pokrywę Fibrelite.

Jeden z inspektorów w porcie ocenił rozwiązanie i powiedział: “Miło mi słyszeć, że prace zostały wykonane w dniu wczorajszym i jednocześnie nowe rozwiązanie wpłynęło na ogromną poprawę zaopatrzenia statków w wodę”.

Lekkie pokrywy do kanałów Fibrelite mogą być stosowane w wielu przestrzeniach: od portów do doków, przestrzeniach przemysłowych, portach lotniczych oraz miejscach załadunku z ruchem ciężkich pojazdów kołowych.

Zalety stosowania pokryw kanałowych Fibrelite
  • Lekkie – rozwiązują problemy związane z przenoszeniem i otwieraniem: Pokrywy, nawet w klasie obciążenia F900 łatwe są do przenoszenia przez dwie osoby.
  • Wymiary dostępne na życzenie, zaprojektowane tak, aby można było stosować w istniejących ramach – obniżenie kosztów montażu oraz rezygnacja ze stosowania ciężkich pokryw betonowych lub stalowych.
  • Poprawiona efektywność: Szybkie otwarcie pokrywy bez konieczności korzystania z drogich maszyn, po prostu używamy tylko ergonomicznej rączki Fibrelite
  • Odporność na korozję
  • Projekt na życzenie, dostępne w różnych kolorach, które nie ulegają odbarwieniu
  • Kompozyt jest lekki, wytrzymały i nie kruszy się ani nie pęka jak beton
  • Gwarantowana wytrzymałość struktury: Wszystkie pokrywy testowane są w klasie obciążenia D400 wg EN 124 D400 (pokrywy o klasie obciążenia F900 z BS EN 124).
Fibrelite composite trench covers
Zobacz naszą ofertę trench paneli
Więcej informacji o produktach Fibrelite prosimy o kontakt:
Corrimex
Ul. Ogrodowa 11
05-092 Łomianki-Kiełpin
Tel: 502 126 002
Faks: 58 306 77 11
Email: pawel@corrimex.pl
Corrimex Logo