Teatr

Fibrelite dostarcza pokrywy dla odnowionego teatru londyńskiegoLekkie pokrywy Fibrelite
Lekkie pokrywy Fibrelite

Architekci (Fos ter Wils on Architects LLP), którzy zarządzali odnawianiem teatru mieli za zadanie zapewnienie dyskretnego i praktycznego sposobu zakrycia duktu kablowego idącego ze sceny do panelu kontrolnego używanego podczas koncertów muzycznych. Wcześniej przewody były prowadzone ponad podłogą psując jednocześnie piękny widok wnętrza teatru.

Pokrywy Fibrelite posiadają powierzchnię antypoślizgową
Pokrywy Fibrelite posiadają powierzchnię antypoślizgową

W celu zmieszczenia wiązki przewodów, dwa podpodłogowe dukty zostały odcięte przy podłodze. Dukty kablowe musiały zostać przykryte pokrywami lekkimi, łatwymi w obsłudze, a jednocześnie wystarczająco wytrzymałymi na działanie nacisków z mobilnych rusztowań używanych podczas prac budowalnych wewnątrz budynku teatru. Do tych wymagań należało dodać nowe wymaganie jakie należało zapewnić – powierzchnia antypoślizgowa pokrywy.

Fibrelite dostarczył rozwiązanie spełniające wszystkie wymagania, tj. zamknięcie duktu pokrywami o klasie obciążenia 1,5 tony. Projekt był niezmiernie rozwojowy – nie tylko zmienił przewody w duktach ale także zmienił ich wysokość. Pokrywa Fibrelite wykonana jest z materiału antypoślizgowego oraz faktura powierzchni pokrywy zapewnia dodatkowe właściwości antypoślizgowe.
System łatwego otwierania przez jedną osobę
System łatwego otwierania przez jedną osobę

Firma Fibrelite regularnie uczestniczyła w procesie instalacji oraz współpracowała zarówno z architektami jak i generalnym wykonawcą w celu zapewnienia rozwiązań o możliwie najwyższym standardzie łącznie z projektem zabudowy ram.

Główny architekt zarządzający projektem odnowy teatru skomentował rozwiązanie przedstawione przez Fibrelite:

“W sumie, myślę, że Fibrelite zaproponował doskonałe rozwiązanie dla trudnego problemu projektowego jakim było jednoczesne zapewnienie szybkiego otwarcia pokryw, zamknięcie duktu kabli ze sceny do panelu kontrolnego, lekkiej obsługi i łatwego dostępu do kabli.”

Wysokospecjalistyczny materiał

Fibrelite jest wiodącym na świecie producentem pokryw wykonanych z wzmocnionych włókien szklanych (GRP). Skomplikowany i wysokospecjalistyczny materiał staje się szybko najbardziej efektywną alternatywą w stosunku do materiałów takich jak stal i beton.

Korzyści w stosunku do tradycyjnych pokryw stalowych:
  • Lekkie, łatwe i bezpieczne użytkowanie
  • Klasy obciążenia od A15 do F900 (BS EN 124)
  • Odporne chemicznie oraz na korozję
  • Powierzchnia antypoślizgowa
Żadnych kompromisów dla osiągów

Na życzenie Fibrelite może zapewnić najlepsze rozwiązania techniczne. Oznacza to, że wymiary panelu, architektura pokrywy może być dopasowana w celu optymalizacji osiągów każdego z paneli oraz spełnienia szczegółowych wymagań klienta.

Korzyści ze stosowania Fibrelite
  • Rozwiązania indywidualne
  • “Zainstaluj i zapomnij” – pokrywy nie korodują I nie blakną
  • Poprawiona obsługa i użytkowanie
  • Poprawione wymagania BiHP
  • Pomoc techniczna
Fibrelite composite trench covers
Zobacz naszą ofertę trench paneli
Więcej informacji o produktach Fibrelite prosimy o kontakt:
Corrimex
Ul. Ogrodowa 11
05-092 Łomianki-Kiełpin
Tel: 502 126 002
Faks: 58 306 77 11
Email: pawel@corrimex.pl
Corrimex Logo