Severn Trent Water

Fibrelite Wspiera Severn Trent Water z bezpieczną alternatywą wobec zawodnych pokryw na zawiasachRIBA CPD Providers Network
Bezobsługowe i niezmechanizowane części: Fibrelite                  FM45 panele do wykopów
Bezobsługowe i niezmechanizowane części: Fibrelite FM45 panele do wykopów

Niebezpiecznie Ciężkie Pokrywy Metalowe

Użycie ciężkich pokryw metalowych ważących ponad 70 kg powodowało iż ryzyko w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa było nie do zaakceptowania przez Severn Trent Water. Zgodnie ze statystyką prowadzoną przez departament ds. BHP ponad połowę obrażeń (skutkujących nieobecność w pracy) przypisuje się ręcznej obsłudze i stąd logicznym jest dążenie brytyjskich spółek wodnych do redukcji ryzyka w tym zakresie jako priorytetowe zadanie. Kolejne badania sprawdzające różne alternatywy a prowadzone przez Severn Trent Water spowodowały iż Fibrelite został zaangażowany we wspólne prace mające na celu eliminację zagrożenia z tym związanego.

Zawodzące, ciężkie, metalowe pokrywy do podziemnych przewodów gazowych oraz mechaniczne podpory sprężynowe stanowią poważne ryzyko urazów przy pracy. Zawodzące, ciężkie, metalowe pokrywy do podziemnych przewodów gazowych oraz mechaniczne podpory sprężynowe stanowią poważne ryzyko urazów przy pracy.
Zawodzące, ciężkie, metalowe pokrywy do podziemnych przewodów gazowych oraz mechaniczne podpory sprężynowe stanowią poważne ryzyko urazów przy pracy.
Specjalnie zaprojektowany uchyt Fibrelite
Specjalnie zaprojektowany uchyt Fibrelite

Brak części mechanicznych i lekkość = bezpieczna i łatwa obsługa

Bez konieczności montowania zawiasów i części mechanicznych nie ma możliwości awarii i potrzeby przeprowadzania konserwacji – Fibrelite ma produkt FM45 „ zamontuj i zapomnij”. Co więcej, waga pokryw do wykopów Fibrelite- nie przekraczająca 25 kg spełniła wszystkie wymogi w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Mark Corbett trener w dziedzinie bezpieczeństwa w West Waste Water powiedział: „Używanie tych pokryw eliminuje problem, związany z obsługą jak i obrażeniami pracowników, końce uchwytów znajdują sie na wysokości pasa eliminują konieczność schylania się. Poza tym pokrywy nie blokują się więc nie ma potrzeby używania dodatkowych narzędzi celem ich uwolnienia.

Bezpieczny i łatwy ręczny demontaż: Pokrywy Fibrelite FM45 są przenoszone ręcznie
Bezpieczny i łatwy ręczny demontaż: Pokrywy Fibrelite FM45 są przenoszone ręcznie

Fibrelite: Pierwszy dla Bezpieczeństwa i Ochrony
Severn Trent Water zapoznał Fibrelite z problemem dotyczącym ochrony w odniesieniu do wkładów do studzienek czy pokryw do wykopów z dostępem do nich. Na obszarach oddalonych lub wszędzie tam gdzie pojawia się konieczność zwiększenia możliwości ochrony, opcje ich blokowania i metody ograniczania są dostępne ze strony Fibrelite.
Wszystko, począwszy od najprostszych śrub po antyterrorystyczne blokady jest opcjonalnym dodatkiem dla pokryw Fibrelite. W przypadku zamieszczonym poniżej użyto zamka z kluczem Tork zamiast klucza imbusowego celem ograniczenia dostępu dla osób nieupoważnionych.
Bezobsługowe i niezmechanizowane: Fibrelite FM45 składane panele do wykopów
Bezobsługowe i niezmechanizowane: Fibrelite FM45 składane panele do wykopów
Fibrelite composite trench covers
Zobacz naszą ofertę trench paneli
Więcej informacji o produktach Fibrelite prosimy o kontakt:
Corrimex
Ul. Ogrodowa 11
05-092 Łomianki-Kiełpin
Tel: 502 126 002
Faks: 58 306 77 11
Email: pawel@corrimex.pl
Corrimex Logo