Plan instalacji przeciwpowodziowych dla wód opadowych – program AMP5

Fibrelite dostarcza duże pokrywy do kanałów dla specjalistycznej instalacji zbiorników retencyjnych w strefie mieszkaniowej


Zainstalowane pokrywy Fibrelite w klasie obciążenia B125 (12,5 tony)
Zainstalowane pokrywy Fibrelite w klasie obciążenia B125 (12,5 tony)

Łatwy dostęp dla obsługi

Częścią programu AMP5 jest dostawa pokryw najazdowych Fibrelite. Głównym wymaganiem postawionym przez inwestora był łatwy dostęp obsługi do dużych zbiorników wody burzowej w celu dokonywania ich kontroli. Sam zbiornik jest długi na 13 metrów i szeroki na 3 metry. Celem instalacji był projekt pokryw, które miały być posadowione na przygotowanej konstrukcji prowadzącej w głąb zbiornika.

Wspólnie z projektantami, wykonawcą oraz użytkownikiem zaprojektowano pokrywy spełniające wszystkie wymagania. Miejscem instalacji pokryw jest osiedle domów mieszkalnych w Gwersyllt w Północnej Walii. Pokrywy posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu bezpieczne są dla ludzi poruszających się po nich. Dla operatorów pracujących przy tych instalacjach ważna była również łatwość ich obsługi (otwierania). Bezpieczeństwo i estetyka pokryw były kluczowym kryterium dla tej lokalizacji.

Specjalna struktura antypoślizgowa powierzchni pokryw Fibrelite
Specjalna struktura antypoślizgowa powierzchni pokryw Fibrelite

Lekkie pokrywy kompozytowe do kanałów Fibrelite zostały wybrane do zastosowania przy tym projekcie. Zaprojektowane jako „zainstaluj i zapomnij” - zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do instalacji podziemnej oraz nie wymagają specjalistycznej obsługi.

Wysoka efektywność w zabezpieczeniu przed kontuzjami związanymi z ich podnoszeniem

Pokrywy do kanałów Fibrelite potwierdzają wysoką efektywność w obniżaniu potencjalnego ryzyka związanego z bezpieczeństwem ich użytkowania oraz zniszczenia instalacji podziemnych.

Bez kompromisów w jakości

Na życzenie Fibrelite może przygotować specjalne rozwiązania Klienta. Oznacza to, że wymiary paneli, ich wysokość oraz struktura powierzchni może być wykonana wg specjalnych wymagań Klienta w miejscu zastosowania.
Projekt zapewnia zachowanie estetyki otoczenia
Projekt zapewnia zachowanie estetyki otoczenia

Modularny system pokryw oznacza łatwe zdejmowanie pokryw

Pokrywy Fibrelite są lekkie, trwałe i bardzo wytrzymałe. Każda pokrywa produkowana jest przy zastosowaniu wysokospecjalistycznej technologii formowania żywic (RTM), dzięki czemu powstaje wysokospecjalistyczny, jednorodny produkt kompozytowy. Modularna konstrukcja pokryw Fibrelite pozwala na zdjęcie tylko jednej pokrywy w miejscu, gdzie jest to wymagane. Aby mieć podobną możliwość w tradycyjnych systemach ciężkich pokryw stalowych lub betonowych konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu (podnośniki) lub pokryw na zawiasach z siłownikami sprężynowymi lub pneumatycznymi. Pokrywy Fibrelite mogą być otwierane przez jedną lub dwie osoby przy zastosowaniu specjalnej rączki.

Każda pokrywa zainstalowana na obiekcie posiada zamek zabezpieczający przed otwarciem przez osoby niepowołane
Każda pokrywa zainstalowana na obiekcie posiada zamek zabezpieczający przed otwarciem przez osoby niepowołane

Zalety stosowania pokryw Fibrelite
  • Indywidualne rozwiązania
  • Produkt “zainstaluj i zapomnij” nie ulega korozji i blaknięciu
  • Poprawiona produktywność dla obsługi i serwisu
  • Poprawiona kwestia bezpieczeństwa i higieny obsługi
  • Wsparcie techniczne
Wyrafinowany i wysoko specjalistyczny materiał

Fibrelite jest światowym liderem w produkcji pokryw dostępowych oraz paneli do kanałów z włókien szklanych wzmocnionych tworzywem żywicami (GRP). Wyrafinowany i wysoko specjalistyczny materiał coraz bardziej staje się nowoczesną alternatywą w stosunku do tradycyjnych materiałów takich jak ciężka stal czy beton.

Zalety w porównaniu z bardziej tradycyjnymi pokrywami stalowymi:
  • Lekkie i łatwe do otwierania/przesuwania
  • Zakres obciążeń od A15 do F900 (BS EN 124)
  • Odpornie na działanie chemikaliów oraz korozję
  • Właściwości antypoślizgowe
Fibrelite composite trench covers
Zobacz naszą ofertę trench paneli
Więcej informacji o produktach Fibrelite prosimy o kontakt:
Corrimex
Ul. Ogrodowa 11
05-092 Łomianki-Kiełpin
Tel: 502 126 002
Faks: 58 306 77 11
Email: pawel@corrimex.pl
Corrimex Logo